xMarek : Na wsi żyję

Wychowawcza metoda zbawcza?

Od czasu do czasu rzucam linki do notek blogowych moim znajomym na WhatsApp, nie wszyscy bowiem korzystają z social mediów typu Twitter, Facebook, czy inne tego typu. Dziś jeden z nich dał mi informację zwrotną na niniejszy tekst na blogu, że jest w tym i o Bogu i o metodzie wychowawczej, więc warto to propagowac tak na ambonie jak i w szkole, czy przy rodzinnym stole. Zamieszczam więc i tu, na blogosferze Szkoły. A nuż, ktos skorzysta?

Zapraszam do lektury. Ale zapraszam też do pytań o aplikację prawd wiary, nauczanai Chrystusa, do codzienności, rutyni dnia powszedniego.

tagi: zbawienie  quo modo  życie wiary  katolicyzm praktyczny

xMarek
20 maja 2023 22:21

Komentarze:

ArGut @xMarek
21 maja 2023 07:33

Analogie nie zawsze działają. Ja na ten przykład wobec syna najmłodszego zastosowałem "brzytwę" tyle, że to młodzieniec. Ma powiedziane, że jak ROZWALI telefon to będzie musiał zwrócić PODWÓJNIE (kupiłem mu drogi telefon jak na potrzeby dziecka). Poprzedni dosłownie rozbił w przypływie agresji po nieudanej grze.

Mój plan jest taki aby pokazać dorastającemu synowi, że telefon dzisiaj to KOMPUTER i to całkiem potężny. 8GB ramu, 128GB pamięci i 8 rdzeniowy procesor (z podziałem na rdzenie wydajnościowe i turbo). A on se na nim pyka w jakieś tam rzucania nożami w owoce :(

Bóg mam z nami podobnie tyle, że nie zabiera/obciąża a tylko daje. Skąd ON tyle ma ?

xMarek @ArGut 21 maja 2023 07:33
21 maja 2023 11:38

Ma w nieskończoność bo Jest tym Który Jest. {Jest "maniem"] :-)